Bajkowe Mikołajki: otwarcie świetlicy nadziei na oddziale onkologicznym w szpitalu dziecięcym w Białymstoku

 | 

6 grudnia, w dniu pełnym małych cudów, odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy nadziei na oddziale onkologicznym w szpitalu dziecięcym w Białymstoku.

Fundacja “Bajkowa Fabryka Nadziei” zajmuje się wspieraniem najmłodszych, dawaniem nadziei i energii dzieciom i ich rodzicom w walce z tak ciężkim przeciwnikiem jakim jest choroba. Fundacja pomaga na różne sposoby, od wsparcia mentalnego, przez wolontaryjne, po tworzenie nowych miejsc dla potrzebujących. Tym razem inicjatywą wiodącą stał się remont świetlicy oddziału onkologicznego w szpitalu dziecięcym w Białymstoku.

Członkowie BNI z Regionu BIałystok, którzy regularnie aktywnie angażują się w lokalne inicjatywy społeczne, nie przeszli obojętnie również obok tego tematu.
Jak pisze Fundacja “[…] wystarczył jeden telefon, jedna rozmowa i zawsze słyszeliśmy wchodzimy w to!”
Przedsiębiorcy wspólnymi siłami zebrali imponującą kwotę 15 000 złotych, które
w sposób znaczący przyczyniły się do wsparcia remontu świetlicy. 

Działania darczyńców nie ograniczały się jedynie do otwarcia wyremontowanej świetlicy. Dzieci odwiedziła bajkowa ekipa śnieżynek z mnóstwem niespodziewanych prezentów. Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu wielu organizacji i firm, w tym Członków BNI. 

Głównym celem było przekształcenie świetlicy z typowego, białego, surowego pomieszczenia szpitalnego w miejsce dające nadzieję, pomagające odpocząć, odprężyć się i choć na chwilę zapomnieć o troskach. Efekt został osiągnięty,
a nawet oczekiwania z nim związane udało się przebić, ponieważ radość małych bohaterów, którzy po raz pierwszy zobaczyli odnowioną świetlicę, była nieoceniona.

Dodatkowo, do izolatek w szpitalu przekazano 10 nowych telewizorów od firmy “Angels and Devils tattoo&piercing Białystok”, a także najnowsze Playstation 5 i okulary VR. Te gesty miały na celu uczynienie procesu leczenia przyjemniejszym i bardziej bajkowym. Od teraz dzieci będą mogły oglądać swoje ulubione bajki bez konieczności wychodzenia z sali, czy wspólnie bawić się grając w gry. 

Zaangażowanie BNI i innych organizacji zaowocowało stworzeniem miejsca, które nie tylko oferuje rozrywkę, ale także jest odskocznią od trosk i smutku, miejscem pełnym nadziei. Dzięki nim, świetlica stała się bajkowym, kolorowym miejscem, które daje siłę i nadzieję do walki.

Serdeczne podziękowania i wyrazy uznania kierowane są do wszystkich zaangażowanych firm oraz organizacji. Wspólne wysiłki oraz chęć pomocy tych ludzi, w tym Członków BNI, przyczyniły się do tego, że dla małych bohaterów
z białostockiego szpitala onkologicznego udało się stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.

Gratulujemy organizatorom, Fundacji „Bajkowa Fabryka Nadziei”, za ich nieocenioną pracę i zaangażowanie. Dzięki wspólnym wysiłkom „Niech się dzieje dobro!”

 

#SpołecznaOdpowiedzialnośćBiznesu