Co zrobić, by wziąć udział w spotkaniu BNI, nie będąc członkiem organizacji? Checklista do pobrania!

 | 

BNI Polska

Jesteś przedsiębiorcą, który ma plan na rozwój swojej firmy, ale potrzebuje więcej efektów, szczególnie w marketingu i sprzedaży, by skutecznie osiągać swoje cele. A gdyby tak otaczać się grupą przedsiębiorców nastawionych na rozwój, którzy wzajemnie wspierają się w biznesie? Ta myśl zaczyna kiełkować w Twojej głowie, gdyż bliska jest Ci idea rozwijania firmy we wspierającym się środowisku i w oparciu o rekomendacje biznesowe. Nie jesteś jednak jeszcze członkiem BNI. Czy pomimo tego, możesz odwiedzić grupę BNI? Co zrobić, by wziąć udział w spotkaniu i jak się do niego przygotować?  W tym artykule dostarczymy Ci wszystkich niezbędnych informacji!

 

Punkt wyjścia

Prowadzenie biznesu nie jest zajęciem łatwym. Istnieją bowiem liczne bariery utrudniające rozwój wielu firmom. Niezależnie od branży, niektóre z wyzwań stojących przed przedsiębiorcami mają charakter podobny. Należą do nich zarządzanie pracownikami, a także, co najważniejsze, pozyskiwanie nowych klientów i zleceń. Większość z wymienionych wyzwań można rozwiązać bardzo łatwo, zbierając doświadczenia lub korzystając z doświadczenia innych, tworząc społeczności i środowiska biznesowe, a także pogłębiając wiedzę i poszerzając swoje horyzonty.

Coraz więcej właścicieli firm zdaje sobie sprawę, że w biznesie istotna jest współpraca i budowanie trwałych relacji, które pozytywnie wpływają na wiele płaszczyzn prowadzenia biznesu. Nie tylko na pozyskiwanie nowych zleceń, ale także wzajemnej pracy, wykonywania usług dla wspólnych klientów.

– BNI to bardzo dobre środowisko dla mojej branży. HRowcy są obecni w korporacjach i wielkich firmach lecz rzadko mają odwagę na samodzielne działanie – z lęku przed brakiem klientów. BNI otwiera drzwi do wszystkich klientów – małych, średnich i dużych.  Zaletą członkostwa zarówno dla mnie, jak i dla mojej branży jest łatwy dostęp do potencjalnych klientów. Szansą – duże możliwości rozwoju. Największą wartością – możliwość współpracowania i budowania partnerstwa biznesowego w ramach Power Teamów, grupy, ale i między grupami. Moi znajomi z miast, w których nie ma BNI otwarcie mówią, że mi zazdroszczą – mówi Marta Krzaczkowska-Sienkiewicz, właścicielka firmy HumanRes.

 

17917965_1486025221438907_1169792313680426891_o

 

Nowe możliwości biznesowe

W BNI jesteśmy przekonani, że rekomendacje i efektywny networking pozytywnie zmieniają sposób, w jaki polscy przedsiębiorcy robią biznes. Członkowie naszej organizacji na spotkania swoich grup zapraszają więc gości, którymi są przedsiębiorcy o różnych profesjach, zainteresowani działalnością w BNI i pragnący budować sieci kontaktów biznesowych. Sieć kontaktów biznesowych jest niezwykle ważna dla przedsiębiorców prowadzących swój biznes. Dzięki niej są bardziej rozpoznawalni wśród innych firm oraz klientów. Znacznie przyczynia się ona do pozyskiwania nowych zleceń, a także poznawania partnerów biznesowych.

Każdy gość na spotkaniu BNI ma szansę na zaprezentowanie swojej firmy przed licznym gronem przedsiębiorców z różnych branż. Możliwość autoprezentacji, opowiedzenia o swoim biznesie to szansa na zwiększenie widoczności firmy na lokalnym rynku oraz nawiązanie wielu nowych kontaktów biznesowych. Wszystkim osobom związanym z biznesem współpraca w BNI może pomóc w rozwoju ich działalności. Każdy z członków grupy dba o to, by goście obecni na spotkaniu grupy wynieśli jak najwięcej korzyści z obecności na spotkaniu. Do tych korzyści zaliczamy nie tylko nowe kontakty biznesowe zdobyte podczas networkingu, ale także wiedzę i doświadczenia zebrane od obecnych na spotkaniu właścicieli firm.

 

Udział w regularnym spotkaniu grupy BNI 

Każda grupa BNI w Polsce spotyka się każdego tygodnia, by uczestniczyć w networkingu, przekazywać sobie wcześniej przygotowane rekomendacje i wspierać się w biznesie. Cotygodniowe poranne spotkania odbywają się według stałej agendy, która obowiązuje na całym świecie. Jak przebiega spotkanie grupy BNI? Czytaj tutaj.

 

_JZM2423

Spotkanie grupy BNI Masters z Krakowa (fot. Jakub Żak).

Przedsiębiorcy, którzy nie należą do BNI mogą 2 razy w roku wziąć udział w spotkaniu wybranej przez siebie grupy. Aby uczestniczyć w porannym spotkaniu należy się na nie zapisać, korzystając z formularza dostępnego na naszej stronie oraz napisać wiadomość do Zarządu Grupy. Wcześniejsze zapisanie się na spotkanie pozwala członkom grupy na przygotowanie się do przybycia nowego przedsiębiorcy, zapewnienie mu niezbędnych materiałów, miejsca czy zapoznania się z jego działalnością biznesową.

 

Jak zarejestrować się na spotkanie grupy?

1. Wejdź na stronę bnipolska.pl i kliknij w zakładkę „Znajdź” a następnie wybierz „Znajdź Grupę”.

2. Skorzystaj z wyszukiwarki i wpisz odpowiednie dane: wybierz miejscowość albo region, w którym działają grupy BNI.

3. Wybierz jedną z grup, którą chcesz odwiedzić na spotkaniu.

 

foto 2 blog

 

4. Sprawdź wszystkie informacje o grupie i poznaj jej członków.

5. Wybierz opcję „Odwiedź tę grupę”, która przekieruje Cię do formularza rejestracyjnego. Napisz wiadomość do Prezesa Grupy lub jej Dyrektora aby przedstawić się i poinformować o wizycie na spotkaniu.

 

blog oki

 

6. Zostaniesz przekierowany do formularza rejestracji, którego wypełnienie i potwierdzenie spowoduje, że zostaniesz zapisany na spotkanie wybranej grupy. Na swoją skrzynkę e-mailową  otrzymasz od nas wszystkie szczegóły dotyczące spotkania.

 

foto blog 5

 

Udział w wydarzeniach specjalnych – Dni Gościa i Dni Branżowe

Dni Gościa i Dni Branżowe to wydarzenia, które umożliwiają przedsiębiorcom nawiązanie współpracy na większą skalę. Są to duże wydarzenia, które za każdym razem gromadzą około 100 przedsiębiorców odwiedzających grupy BNI w roli Gości. Biorą w nich udział członkowie BNI, ich partnerzy biznesowi, znajomi właściciele firm i wszystkie osoby związane z biznesem, które chcą poznać BNI, nawiązać nowe kontakty, poszerzyć horyzonty i tworzyć społeczność lokalnych przedsiębiorców wspierających się w biznesie. Dni Gościa organizowane są zazwyczaj dwa razy w roku: na przełomie marca i kwietnia oraz września i października, w godzinach porannych. W Dniach Gościa można wziąć udział  mając zaproszenie  lub będąc zarekomendowanym przez jednego z Członków Grup BNI. Udział w Dniach Gościa to okazja do zapoznania się z ideą BNI, networkingu w gronie niemal 100 lokalnych przedsiębiorców oraz wymiany kontaktów.

 

dzien goscia wspolna

 

blog dzien goscia wspolna

Dzień Gościa grupy BNI Wspólna z Warszawy (fot. Konrad Jędraszczak)

Członkowie BNI organizują także Dni Branżowe, czyli wydarzenia dla przedsiębiorców reprezentujących określone branże lub nawiązujące do działalności poszczególnych Power Teamów działających w grupach, na przykład: Dzień Branży Budowlanej czy Dzień Branży Marketingowej. Członkowie grup sprawdzają jakie mają potrzeby, jakich firm brakuje w grupie, by jak najlepiej wykorzystać potencjał rekomendacji, wspierać się w biznesie i pracować dla tych samych klientów. Członkowie grup nawiązują z firmami biorącymi udział w wydarzeniu relacje biznesowe, mają również możliwość zaprosić jedną z nich do swojego grona na stałe, oczywiście jeżeli miejsce dla danej branży w grupie jest wolne. Aby zobaczyć, jak przebiegają takie wydarzenia, obejrzyj film z Dnia Branżowego „Eventy, zdrowie, uroda”, który zorganizowała grupa BNI Masters z Krakowa.

 

Podsumowanie

Przedsiębiorcy, którzy nie są członkami BNI mogą wziąć udział w spotkaniu grupy 2 razy w ciągu roku lub uczestniczyć w regularnych wydarzeniach: Dniach Gościa i Dniach Branżowych.  Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się na nie zarejestrować, korzystając z formularza dostępnego na naszej stronie. Udział w spotkaniu grup BNI to nie tylko networking ale także wymiana doświadczeń i nawiązywanie relacji z innymi przedsiębiorcami.

 

     Jak przygotować się do spotkania grupy? Pobierz checklistę, dzięki której o niczym nie zapomnisz! 

1550_wpis_na_bloga_banner (3)