Kiedy biznes jest Kobietą!

 | 

W Polsce, z roku na rok wzrasta liczba kobiet obejmujących kierownicze stanowiska i prowadzących działalność gospodarczą. Według wyników badań przeprowadzonych przez Grand Thornton “Women in business 2020”, Polska plasuje się w czołówce krajów, które doceniają kobiety w biznesie i zarazem umożliwiają im awans na stanowiska menedżerskie. Rozwój kobiecej strony biznesu jest możliwy między innymi dzięki wielu inicjatywom podejmowanym przez organizacje wspierające równość w biznesie, a także samym firmom, które chcą wykorzystać potencjał drzemiący w polskich przedsiębiorczyniach.

We Wrocławiu przedsiębiorczynie zainicjowały unikatowy na skalę europejską projekt – otwarcie Grupy WO-MAN, stworzonej przez kobiety i dla kobiet w biznesie. Grupa BNI WO-MAN liczy na starcie 32 Członkinie, a do jej skompletowania Założycielki i Ambasadorki potrzebowały tylko 10 spotkań, w których wzięło udział łącznie około 250 właścicielek firm z Dolnego Śląska.

Powstanie grupy zainicjowały cztery Panie – właścicielki biznesów – które od lat wykorzystują do osiągania swoich celów biznesowych możliwości, jakie stwarza BNI. Współzałożycielkami grupy są Marzena Zdyrko-Woźniak – Kancelaria Prawna MZW, Agnieszka Górka – Proma Polska (Członkini i prezes Grupy BNI North) oraz Ewa Kępa – Intelligent Solutions Polska (Członkini BNI+ Wrocław) oraz Monika Mucha – Tax Advisors Group. Monika to wieloletnia Członkini BNI, a obecnie BNI+, która jest również bohaterką książki “52 Inspirujące Historie Biznesowe”. W książce znajdziecie także wiele innych historii przedsiębiorczyń rozwijających swoje biznesy w BNI.

Posłuchaj wywiadu z Moniką Muchą

 

Dlaczego jest to grupa wyjątkowa?

Bo to pierwsza w Polsce grupa biznesowa, działająca w ramach organizacji networkingowej BNI składająca się z samych kobiet. Wierzymy, że biznes przez rekomendacje, pozwoli kobietom uwierzyć w siebie, naturalnie wspierać się wzajemnie i wymieniać doświadczenia. Grupa powstała w ekspresowym tempie dwóch miesięcy i już prężnie działa, zarówno na polu biznesowo-zawodowym jak i prywatnym i społecznym.

 

BNI WO-MAN tworzą kobiety odważne, które cechuje niezależność, intuicja, konsekwencja. Kobiety, które budują społeczność, by zmieniać nasze otoczenie, robiąc coś, co ma znaczenie.

Wzajemna pomoc, współpraca i wspieranie się w biznesie to idee, które nie tylko dobrze brzmią, ale też skutecznie pomagają w prowadzeniu firmy, jeżeli w gronie właściwych osób, zwraca się uwagę na właściwe rzeczy.

Do stworzenia takiej grupy inspiracją była Katarzyna Radziejewska, Dyrektor Regionalna BNI Łódź, która swoją rolę łączy z prowadzeniem własnego biznesu, a jako Trenerka BNI dzieli się wiedzą i doświadczeniem z Członkami naszej społeczności podczas szkoleń i warsztatów.

Członkiniami grupy są m.in.  Paulina Kryczało i Paulina Bechcicka – dwie niesamowite kobiety, które łączą zaradność i przedsiębiorczość z misją pomagania innym:

Paulina KryczałoWiceprezeska Fundacji La vie la vie, której misją jest uświadamianie w zakresie profilaktyki raka piersi, jajnika i hpv. W swojej pracy Paulina stawia przede wszystkim na relacje międzyludzkie, niekończące się rozmowy, sieci powiązań i poleceń. To wszystko umożliwiło stworzenie Fundacji – przestrzeni, w której wspólnie można dzielić się wiedzą i doświadczeniem.

Paulina BechcickaPrezeska Zarządu Fundacji Kolorowe Skarpetki, która pomaga osobom z zespołem Downa. Fundacja powstała dla osób z zespołem Downa i ich rodzin. Fundacja prowadzi działania z zakresu rozwoju i inkluzji społecznej organizując wyjazdy usamodzielniające, warsztaty zainteresowań oraz szeroko pojętą edukację i integrację.

Działania obu Pań udowadniają, że siła kobiecości w biznesie to nie tylko przedsiębiorczość i determinacja w dążeniu do celu, ale także dobroć i chęć pomocy innym.

Oficjalny start grupy zaplanowany jest na dzień 8 marca 2023. Niecodzienne wydarzenie Członkinie grupy oraz zaproszeni goście świętować będą na Kick Off zorganizowanym w sali Diamentowej Wrocławskiego Stadionu Miejskiego. Będzie to prawdziwy Dzień Kobiet Biznesu. W miejscu dającym perspektywę, przy akompaniamencie muzyki wybitnej harfistki Jadwigi Tomczyńskiej, w towarzystwie wystawy sztuki Pani Katarzyny Krej, porozmawiajmy o tym co ma znaczenie dla Kobiet. Porozmawiamy o lepszym jutrze. Poznajcie KOBIETY GRUPY BNI WO-MAN, które chcą pomóc sobie w biznesie, by pomagać innym na szeroką skalę.