Patryk Mazur – multibroker samochodowy i leasingowy

 | 

BNI Polska

Networking jest procesem nieustannego dawania i otrzymywania. Jedną z siedmiu kluczowych wartości, na której opiera się organizacja BNI jest filozofia Givers Gain – Dający Dostaje. Zgodnie z nią przedsiębiorcy, którzy w pierwszej kolejności myślą o udzieleniu pomocy biznesowej innym, w zamian otrzymują podobne wsparcie, jakim są rekomendacje biznesowe. Mogą dzielić się radami, wiedzą i doświadczeniem bez oczekiwania czegokolwiek w zamian. Często są zaskoczeni, jak szybko wraca to do nich ze zdwojoną siłą. Zwolennikiem wyżej wymienionej zasady jest Patryk Mazur, który od kilku lat rozwija swój biznes w Regionie BNI Wrocław. Z artykułu dowiecie się, w jaki sposób rozwój organizacji BNI przyczynia się do rozwoju Członków BNI i co zrobić, aby osiągnąć sukces w branży multibrokera samochodowego i leasingowego.

 

Jak rozpocząć biznes w branży finansowania samochodów

Biznes Patryka polega na pomaganiu klientom w oszczędności ich czasu w przypadku gdy poszukują samochodu lub finansowania w postaci leasingu, kredytu czy najmu długoterminowego. W związku z tym, w ofercie znajdują się rozwiązania flotowe oraz finansowe. Niewątpliwie jego konikiem są samochody i one stanowią ponad 90% transakcji, jednak zajmuje się także finansowaniem innych produktów. Firmę Patryka, Carbe można przyrównać do przysłowiowego „kumpla od samochodów”, który pomoże załatwić solidne rabaty i do tego zna się na rzeczy. Śmiało można powiedzieć, że jest zewnętrznym menedżerem floty, który dba o sprawny proces pozyskania samochodów na dopasowanych i indywidualnych warunkach. To co wyróżnia Carbe od innych firm świadczących podobne usługi to segment klientów. W swoim portfolio mają takie firmy jak Carslberg, LG Chem, Urtica, ale obsługują również klientów indywidualnych. Carbe zatrudnia 10 pracowników, posiada jeden oddział w Lubinie, a kolejny powstaje w Warszawie. Firma skupia się nad rozszerzaniem współpracy z osobami, które działają w branży leasingowo samochodowej, działając na umowach partnerskich i dając im dostęp do produktów bankowych oraz stoków samochodowych.

 

„Nauka przez całe życie” kołem napędowym w biznesie

Patryk dużo czasu poświęca na naukę i rozwój. Stara się nieustannie pracować nad rzeczami, z którymi ma problem. Swoją energią zaraża także innych. Podczas urlopu wpadł na świetny pomysł dotyczący nowego projektu. Ma on polegać na sesjach mastermind organizowanych dla właścicieli firm. Podczas nich będą mogli dzielić się problemami, z którymi się mierzą we własnych firmach. Dodatkowo będą skupiać się na konkretnym problemie i wspólnie go rozwiązywać. Tego typu inicjatywy pozwalają na dzielenie się wiedzą i czerpaniem z doświadczenia innych przedsiębiorców, co jest kwintesencją BNI. Patryk korzysta także z bazy materiałów szkoleniowych BNI. Z warsztatów, które wywarło na nim duże wrażenie w ostatnim czasie, było to, które poprowadził dr Mateusz Grzesiak. Dzięki rozwojowi organizacji na platformie e-learningowej BNI U wprowadzane są coraz to nowe materiały edukacyjne. Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy Patryk wykonał 57 szkoleń. Dzięki nim rozwinął kompetencje menadżerskie, które wykorzystuje w codziennym zarządzaniu swoim biznesem przez rekomendacje.

Przeczytaj więcej o szkoleniu, które poprowadził dr Mateusz Grzesiak

 

„Do BNI trafiłem przypadkiem. Zostałem zaproszony przez jedną z firm, z którą współpracujemy. Zawsze myślałem, że brakuje mi miejsca, w którym grupa przedsiębiorców mogłaby się spotkać i wymieniać własnymi doświadczeniami oraz wiedzą. Po pierwszej wizycie na spotkaniu Grupy BNI byłem pod dużym wrażeniem organizacji całego spotkania oraz atmosfery jaka na nim panowała. Chyba najlepsze w tym wszystkim jest to, że BNI jednoczy osoby o podobnym mindsecie, które chcą działać, wymieniać się doświadczeniami oraz uczyć się. Dzięki organizacji spotkałem wiele osób, z którymi się zaprzyjaźniłem, zrobiłem biznes i utrzymuję kontakt na co dzień”.

 

Jak otrzymać rekordowe rekomendacje?

Dzięki obecności w BNI, Patryk może realizować ciekawe projekty z rekomendacji. Jeden z nich wynikał ze współpracy z wąskim teamem przedsiębiorców z Regionu Wrocławskiego. Pomimo tego, że Członkowie tej Grupy reprezentują różne branże, jednak są to osoby które potrafią czerpać z zasobów BNI. Ponadto wiedzą, w jaki sposób wykorzystywać proponowane narzędzia. Podczas wyjazdu do Warszawy, Patryk spotkał jednego z członków warszawskiej Grupy BNI, Grzegorza, który profesjonalnie zajmuje się organizacją biletów VIP na największe wydarzenia na świecie, których często nawet nie ma w oficjalnej sprzedaży. Patryk połączył Grzegorza z innym Członkiem BNI, który zajmuje się organizacją biletów lotniczych i pomaga wprzypadku awaryjnych sytuacji swoich klientów. Panowie szybko złapali wspólny język i zaczęli ze sobą działać. Efektem współpracy była organizacja wyjazdu dla prezesów jednej z firm na mistrzostwa świata w Katarze wraz z czarterem prywatnego samolotu. Podziękowania przekroczyły kwotę 1 200 000 zł. Kolejne duże podziękowanie na przeszło 6 milionów dotyczyło 70 zamówionych samochodów dla klientów firmy Carbe u jednego z dealerów, który również jest w BNI. Łącznie Patryk otrzymał podziękowanie za biznes na kwotę przekraczającą 7,5 mln PLN.

Przeczytaj także, jak osiągnąć sukces w branży budowlanej

 

„Dzięki obcowaniu z właścicielami firm które są wielokrotnie większe od mojej zdobywam wiedzę oraz kontakty, których próżno szukać w książkach. Jest to aktualna wiedza od praktyków i właścicieli często wielomilionowych biznesów, którzy przechodzili przez te same problemy i mogą służyć radą w trudnych momentach.”

 

Jak zbudować sieć kontaktów, która przełoży się na rekomendacje biznesowe

Patryk jest zwolennikiem tezy, że z Członkostwa BNI trzeba potrafić korzystać i mieć konkretne i mierzalne cele. Błędem wielu osób podejmujących jakiekolwiek wyzwania jest brak określonego celu. Ma to zastosowanie w każdym aspekcie życia, osobistym, biznesowym i rozwojowym. Dodatkowo, biorąc udział w konkretnym wydarzeniu lub przystępując do jakiejkolwiek organizacji, powinniśmy sobie zadać pytanie, co tak naprawdę chcemy osiągnąć. Dla jednych może to być 10 milionów dodatkowego przychodu firmy, inni przeliczą to na konkretny zysk, a dla innych celem będzie czerpanie jak największej ilości praktycznej wiedzy oraz doświadczeń. Najgorszym co można zrobić jest brak działania, bo wtedy na pewno nic nie zmienimy. Patryk otrzymuje wiele rekomendacji biznesowych. Obecnie realizuje projekt związany z katamaranami solarnymi, który jest pośrednio zasługą Członka BNI. Katamarany są całkowicie pozbawione silników spalinowych, co czyni je w 100% ekologicznymi. Od zawsze był pasjonatem wody i teraz chce tę pasję przekuć w działania biznesowe. W tym momencie Patryk szuka partnera biznesowego, który ma doświadczenie w handlu ekskluzywnymi dobrami za granicą. Dlatego jeśli taka osoba czyta ten artykuł, to zachęcamy ją do kontaktu z Patrykiem.

„Przez całe życie przyświeca mi idea, aby nigdy się nie poddawać. Często będąc w beznadziejnej sytuacji od razu myślę nad tym jak ją rozwiązać nie tracąc czasu na narzekanie i gdybanie. Inspirują mnie ludzie, którzy konsekwentnie realizują swoje plany, czy to biznesowe, podróżnicze czy prywatne. O to chodzi w życiu, aby czerpać z niego garściami i robić to co dla nas jest najważniejsze.”

Zapoznaj się z ofertą szkoleniową BNI Polska