Podsumowanie Ogólnopolskiej Konferencji BNI 2023!

 | 

W dniach 19-20 października, w Hotelu Regent w Warszawie, miała miejsce Ogólnopolska Konferencja BNI Better Together 2023! Wydarzenie zgromadziło kilkudziesięciu przedsiębiorców, którzy przez  dwa dni, wypełnione po brzegi prelekcjami i rozmowami o biznesie. Uczestnicy mieli okazję do poszerzenia sieci kontaktów i wymiany doświadczeń biznesowych.

Jak na naszą społeczność przystało, pierwszy dzień wydarzenia rozpoczął się od networkingu, po którym miało miejsce oficjalne otwarcie Konferencji.

 

 

Ogólnopolska Konferencja BNI Better Together 2023 została otwarta przez Ryszarda Chmurę – Prezesa Zarządu BNI Polska i Corporate Connections Polska oraz Mateusza Bacańskiego – Dyrektora Narodowego BNI Polska i Wiceprezesa Corporate Connections Polska. W wystąpieniu otwierającym wspominali oni o wadze współpracy między przedsiębiorcami, potrzebie ich wzajemnego wspierania się oraz o aspektach gwarantujących skuteczność rekomendacji biznesowych. 

Następnie odbyły się panele merytoryczne:

Pierwszy na scenie pojawił się Phil Berg – Assistant National Director for UK & Ireland. Jeden z najpopularniejszych mentorów i trenerów BNI. Na co dzień zarządza on zespołem ponad 50 Dyrektorów i Ambasadorów należących do Grup na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz prowadzi Reach YOUR Goals – specjalizującą się w pomaganiu przedsiębiorcom w zwiększaniu sprzedaży i wykorzystywaniu potencjału rekomendacji biznesowych.W ramach swojego wystąpienia podzielił się z nami wiedzą na temat transformowania spotkań biznesowych w rekomendacje i nowe możliwości. Podpowiedział co zrobić, by każde takie spotkanie zakończyło się przekazaniem rekomendacji, nowymi inicjatywami czy też wspólnym biznesem.

 

 

Po tym, niezwykle energetycznym przemówieniu, mikrofon ponownie przejął Ryszard Chmura. Opowiedział on uczestnikom swoją historię biznesową oraz drogą jaką przeszedł w BNI, która uwzględniała praktycznie wszystkie możliwe sposoby zaangażowania się w naszą społeczność. Na własnym przykładzie pokazał uczestnikom konferencji, jak można zarobić 1 milion złotych rozbudowując swój Power Team. Okazało się to nie tylko możliwe do osiągnięcia, ale też będące w zasięgu praktycznie każdego przedsiębiorcy, którego charakteryzuje ambicja, wytrwałość i pozytywne nastawienie.

Kolejnym, bardzo motywującym elementem pierwszego dnia Konferencji BNI Better Together 2023, było wystąpienie Yasha Vasanta – Dyrektora Zarządzającego BNI w Indiach. Przedsiębiorca o międzynarodowej renomie, zdobywca tytułu ikony przedsiębiorczości w Indiach przez uznane czasopismo „Economic Times”, podzielił się praktycznymi wskazówkami o tym, jak wykorzystywać opowiadanie historii w rozwoju swojej firmy i skutecznym zwiększaniu sprzedaży. Jako, że jest założycielem ToD: Transport on Demand, jednej z trzech najbardziej popularnych firm logistycznych w Indiach, doskonale wiedział, o czym mówi. 

 

 

Ostatni elementem merytorycznym pierwszego dnia tego wyjątkowego wydarzenia biznesowego, była prelekcja Szymona Marciniaka – sędziego klasy UEFA Elite. Najlepszy sędzia 2022 roku na świecie według Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu, arbiter międzynarodowy oraz sędzia główny finału Mistrzostw Świata pomiędzy Argentyną a Francją, opowiedział jak biznes przenika się ze sportem, a także co zrobić, aby efektywnie prowadzić zespół. Ten znakomity mówca i inspirujący człowiek dał nam też wiele porad na temat budowania silnej i zgranej grupy.

Ten intensywny, biznesowy czwartek zwieńczyła uroczysta Gala, podczas której nie tylko mieliśmy okazję podziwiać spektakularne kreacje naszych przedsiębiorczyń, ale też wyjątkowe Grupy BNI oraz osoby, które w sposób szczególny wpłynęły na rozwój naszej społeczności, otrzymały podziękowania.

 

 

Drugi dzień wydarzenia rozpoczął się od sesji spotkań 1 na 1. To czas, w którym nasi Członkowie mieli możliwość zacieśniania relacji i otwierania nowych możliwości biznesowych.

Piątkowy program merytoryczny uwzględniał:

Panel dyskusyjny „BNI journey”. Podczas tej sesji, panelista Damian Masel przeprowadził rozmową z trójką wyjątkowych przedsiębiorców: Aleksandrą Bacańską – Członkinią BNI+ 1 Kraków, właścicielką Highline Translation Agency, Elą Lepianką – Prezes warszawskiej Grupy BNI Advance z firmy Uneel, specjalizującej się w szkoleniach z kreowania wizerunku i Jarosławem Juśkiewiczem, który przez ostatnie 14 lat przeszedł drogę od Członka założyciela krakowskiej BNI Kings do Dyrektora Regionalnego zarządzającego regionem ponad 400 przedsiębiorców, jednocześnie prowadząc firmę doradczo-szkoleniową Qway Group. Udzielili oni uczestnikom konferencji praktycznych wskazówek, wspierających efektywne realizowanie celów biznesowych poprzez Członkostwo w BNI.

 

 

Wystąpienie Rafała Sonika z Gemini Holding, Członka warszawskiej Grupy Corporate Connections. Największy prywatny właściciel galerii handlowych w Polsce, inwestor, mentor biznesowy opowiedział o swoich doświadczeniach związanych ze współpracą i zaufaniem w biznesie. Jako, że jest pierwszym polskim kierowcą, który stanął na najwyższym stopniu podium legendarnego Rajdu Dakar, swoją prelekcję oparł zarówno na wiedzy pozyskanej przez lata prowadzenia firm, jak i swoich doświadczeniach sportowych. 

 

 

Panel Mateusza Bacańskiego o znaczeniu dużej Grupy w kontekście BNI, którego celem była pomoc w zrozumieniu przez uczestników Konferencji, dla kogo takie struktury są najbardziej korzystne. Temat wystąpienia został omówiony w kontekście aktualnych wyzwań przedsiębiorców i potencjalnych przeszkód w systematycznym rozwoju firm.

Prelekcję Gościa specjalnego Januarego Ciszewskiego, Prezesa Zarządu JR Holding ASI S.A. Największy polski inwestor na NewConnec, przedsiębiorca z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku kapitałowym, posiadający w portfelu kilkadziesiąt inwestycji, podzielił się z publicznością swoim unikatowym spojrzeniem na skalowanie biznesu.

Dziękujemy Pawłowi Jachowi, Dyrektorowi Regionalnemu BNI Wrocław, za niezawodne kierowanie przebiegiem Konferencji. Odegrał on istotną rolę w zapewnieniu, że to wydarzenie było nie tylko efektywne, ale także przyjemne dla wszystkich uczestników.

Zdjęcia z wydarzenia wykonał Piotr Szałański, Członek krakowskiej Grupy  BNI Kings z firmy Storymakers.

Już niebawem tegoroczna Konferencja Globalna BNI, która odbędzie się w Madrycie. Czyli następna szansa na poznanie znakomitych przedsiębiorców i wzniesienie własnego biznesu na wyższy poziom.