Premiera filmu „Tajemnica Łuki” w Białymstoku

 | 

Premiera filmu „Tajemnica Łuki” w Białymstoku – nowe osiągnięcie Krzysztofa Bałtyka.

W Białymstoku odbyła się premiera filmu „Tajemnica Łuki”, najnowszej produkcji Krzysztofa Bałtyka, Członka Grupy BNI Creative. Film ten jest trzecim dziełem w dorobku reżysera, po sukcesach „Ślicznotki” i „Ślicznotki 2”.

„Ślicznotka”, która miała swoją premierę 27 października 2022 roku, zdobyła 7 nagród i jest już dostępna na platformie cda.pl. Akcja filmu rozgrywa się w malowniczym miasteczku na wschodzie Polski, charakteryzującym się nowoczesnością i ekologią. Żyją w nim swojscy i bardzo różnorodni ludzie, których przygody widzowie mogą obserwować podczas perypetii związanych z organizacją festynu, na którym przeprowadzane są wybory miss. W filmie wystąpili między innymi: Joanna Kurowska i Piotr Zelt.

Kontynuacja, „Ślicznotka 2 – początek”, miała premierę 17 listopada 2023 roku i została nominowana do prestiżowej nagrody „Orły – polskie nagrody filmowe” w dwóch kategoriach. Film porusza trudne problemy społeczne i promuje region, ciesząc się zainteresowaniem w 50 kinach.

 

„Tajemnica Łuki”, najnowsze dzieło Krzysztofa Bałtyka, to kryminał z elementami komedii, oparty na podlaskiej legendzie. Premiera odbyła się 8 listopada o 18:30 w Kinie Helios w Alfa Centrum. Początkowo planowano pokazy jedynie do 9 listopada, jednakże wszystkie bilety na premierowe pokazy zostały wyprzedane, co było pierwszym takim przypadkiem w historii kina od 13 lat. W związku z tą pozytywną anomalią Kino Helios zdecydowało się przedłużyć pokazy filmu aż do 25 listopada. „Tajemnica Łuki” już teraz zapowiada się na kolejny sukces Krzysztofa Bałtyka, potwierdzając jego talent i umiejętność tworzenia filmów, które trafiają w gusta szerokiej publiczności.

W obsadzie znaleźli się znani aktorzy, tacy jak Piotr Zelt, Ryszard Doliński, Radosław Pazura, Dorota Chotecka, Tomasz Dedek, Marta Moś, Patryk Ołdziejewski, Marek Tyszkiewicz, Martyna Kliszewska, Krzysztof Ławniczak i Michał Jarmoszuk. Fabuła filmu kręci się wokół legendarnego skarbu ukrytego na dnie Zalewu Siemianówka, poszukiwanego zarówno przez lokalnych mieszkańców, jak i zagranicznych turystów.

 

 

Zdjęcia do filmu realizowano w malowniczych lokalizacjach, takich jak plaża Bondary, ratusz w Michałowie, Przewięź nad Jeziorem Białym, Zambrowie oraz Narewka. Autorem zdjęć jest Jerzy Doroszkiewicz, a galerię zdjęć można znaleźć pod adresem: Galeria zdjęć.

Zapraszamy wszystkich miłośników kina do śledzenia dalszych losów filmu „Tajemnica Łuki” oraz do odkrywania tajemnic skrywanych przez malownicze tereny Podlasia.