TOP 7 powodów, dlaczego Goście na spotkaniach BNI są ważni

 | 

BNI Polska

Członkowie naszej organizacji na spotkania swoich grup zapraszają gości, którymi są przedsiębiorcy o różnych profesjach, zainteresowani rozwojem firmy, działalnością w BNI i pragnący budować sieci kontaktów biznesowych. Zapraszanie innych przedsiębiorców na spotkania Grupy BNI w roli Gościa ma wiele korzyści: im więcej osób zaprosisz, tym większa szansa na rozwój działalności Twojej firmy i innych Członków, Grupy i Power Teamów. Sprawdź, dlaczego Goście na spotkaniach BNI są ważni.

Top 7 powodów

1.Gość może zostać Członkiem Grupy BNI

Grupy BNI od czasu do czasu tracą Członków z różnych powodów, zarówno biznesowych, jak i osobistych. Goście odgrywają więc ważną rolę w zastępowaniu luk w danej branży w Grupie BNI. Komitet Członkowski lub Power Team ogłasza branże, których szuka Grupa BNI. Firmy reprezentujące te branże są doskonałymi kandydatami na Gości.

2. Gość jest potencjalnym partnerem biznesowym

Goście niekoniecznie przyłączą się do grupy BNI, ale mogą stać się Twoim partnerem biznesowym lub nawiązać współpracę z którymś z Członków Grupy BNI.

3. Goście mogą przekazywać swoje kontakty do Członków BNI w celach biznesowych

Dzięki zaproszeniu Gościa, który dzieli się swoimi kontaktami, możesz wykorzystać i zwiększyć swoją bazę klientów, zwiększyć prawdopodobieństwo otrzymania atrakcyjnych rekomendacji.

4. Zwiększasz swoją widoczność w Grupie BNI

Zapraszanie innych przedsiębiorców sprawia, że ​​jesteś bardziej widoczny w swojej Grupie BNI. Pokazujesz, że jesteś zaangażowany w rozwój Grupy, a nie tylko wypełniasz w niej miejsce.

5. Gość zwiększa liczebność Grupy BNI i wpływa na dynamikę spotkania

Gość to dodatkowa osoba, która zwiększa naszą liczbę. Dlaczego to zwiększa dynamikę spotkań? Małe Grupy BNI nie wyglądają imponująco dla innych przedsiębiorców. Obecni członkowie będą bardziej dbać o prezentację i udział, gdy na spotkaniu pojawią się nowi przedsiębiorcy. Dzięki temu możemy stworzyć jeszcze lepsze wrażenie za każdym razem, gdy naszą Grupę BNI odwiedzą Goście.

6. Wpływasz na rozwój Grupy BNI

Więcej Gości pomaga rozwinąć Grupę BNI lub zastąpić brakujące branże, co daje wszystkim szansę na powiększenie sieci kontaktów. Każdy Gość zna kilkadziesiąt przedsiębiorców, którzy są Twoimi potencjalnymi klientami lub partnerami w biznesie i  będą rozpowszechniać informacje o Tobie i BNI.

7. Budujesz swój wizerunek
Budujesz swój wizerunek aktywnego przedsiębiorcy. Gość uszanuje fakt, że aktywnie pomagasz mu rozwinąć firmę i osiągnąć sukces. Gość będzie mógł doświadczyć, czym jest spotkanie BNI i dołączyć do Grupy, zasilając ją o kolejną branżę. Dzielisz się z nim wiedzą i doświadczeniem w rozwijaniu firmy.

 

Podsumowanie

Goście na spotkaniach BNI są niezwykle ważni, a ich obecność bardzo pozytywnie wpływa na ich przebieg i rozwój zarówno Grup oraz firm Członków. Zaproś więc wszystkich, których znasz, do odwiedzenia swojej Grupy BNI, bez względu na to, czy mogą dołączyć, czy nie, a Twoja firma i Członkowie Twojej Grupy BNI będą lepiej prosperować! Jeśli zaprosisz Gościa na spotkanie prześlij mu ten artykuł, by mógł jak najlepiej przygotować się do wizyty w Grupie BNI.