Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/marketing22/bnipolska.pl/public_html/wp-content/plugins/types/library/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 648

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/marketing22/bnipolska.pl/public_html/wp-content/plugins/types/library/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 665
Spotkanie Grup BNI WO-MAN i BNI VENUS : BNI Polska

Współpraca kobiet w biznesie

 | 

Spotkanie Grup BNI WO-MAN i BNI VENUS!

Wrocławska Grupa BNI WO-MAN, mająca inaugurację w marcu 2023, łączy 28 Przedsiębiorczyń działających w biznesie i w ramach fundacji charytatywnych i wciąż nie zwalnia tempa w innowacyjnych projektach. Jedno z ostatnich wydarzeń zainicjowała Prezeska tej Grupy, Dorota Knapp (Progress Consulting Sp. z o.o.), która szukając inspiracji do działań poza granicami Polski skontaktowała się z Prezeską BNI VENUS Harashą Bafaną.

 

 

20 września w Singapurze odbyło się spotkanie dwóch kobiecych Grup BNI. Jak wyglądały przygotowania do tak dalekiej podróży? „Planując spotkanie z BNI VENUS omówiłyśmy oczywiście jakie każda z nas biorących udział w wyjeździe ma cele, czego oczekuje od wyjazdu. Lecąc na drugi koniec świat nie chciałyśmy się ograniczać tylko do porannego środowego spotkania networkingowego, chciałyśmy także poznać kobiece biznesy w Singapurze, uwarunkowania prawne prowadzenia tam firm. Chciałyśmy zobaczyć jak funkcjonuje BNI w innym kraju, jako organizacja i wymienić się doświadczeniami.” – mówi Dorota Knapp.

Wyjazd reprezentantek BNI WO-MAN okazał się potwierdzeniem tezy, że podróże kształcą. Swoimi doświadczeniami i przemyśleniami podzieliły się z nami Członkinie BNI WO-MAN: Paulina Starzyńska, Anna Zakielarz, Lucyna Niemiec, Beata Kojdecka, Katarzyna Boczek, Edyta Ogrodowiak i Dorota Knapp.

Podczas wyjazdu, Członkinie BNI WO-MAN uczestniczyły w regularnym spotkaniu Grupy BNI VENUS, gdzie miały okazję poznać bliżej singapurskie firmy. Następnie wzięły udział w networkingu, który dodatkowo umożliwił im rozmowę o projektach oraz pomysłach na rozwój Grupy. Był to czas pełen inspirujących rozmów.

Wizyta studyjna w firmie LOOP MARKETING GROUP, której założycielką jest Christina Lim, członkini BNI VENUS, pozwoliła z kolei na poznanie nowych rozwiązań biznesowych. Ponadto, warsztaty kolorystyczne poprowadzone przez Gwen Janelle Tan z STYLE FORTH stanowiły ciekawe podłoże do dyskusji na temat wizerunku w biznesie. Były też zalążkiem do rozmowy na temat prowadzenia firmy, którą zainicjowała Janice Chan z firmy Derenz International, dzieląc  się swoimi doświadczeniami w prowadzeniu biznesu i dystrybucji produktów w Singapurze i Korei Południowej.

 

 

Kolejnego dnia wyjazdu, Członkinie BNI WO-MAN uczestniczyły w spotkaniu z singapurską, ponad 80-osobową, Grupą BNI SYNERGY, która osiąga miesięcznie podziękowania za biznes na poziomie około 3 mln PLN.  Anna Zakielarz (ZaQanna) opisuje prezentacje tamtejszych Członków jako bardzo ciekawe, a zarazem bardzo sprzedażowe, z żartem lub nawet artystycznym przekazem. Samo spotkanie miało na Annę motywujący wpływ – w pamięci zapadła Przedsiębiorczyni mająca 70 lat! 

Jak każde spotkanie BNI, te również nie obyłyby się bez rekomendacji biznesowych. Jak wspomina Beata Kojdecka (Sekretarz BNI WO-MAN, Beata Kojdecka Business Consulting), już pierwszego dnia pobytu w Singapurze, został nawiązany kontakt z polskim dystrybutorem dla producentki z Grupy VENUS. 

Edyta Ogrodowiak, która prowadzi biuro rachunkowe w Polsce, Księgowi Specjaliści, szybko dostrzegła na singapurskim rynku perspektywy biznesowe. Udało jej się połączyć swojego klienta, który prowadzi hurtownie kosmetyczne z firmą z Singapuru, która szuka dystrybutorów w Europie. Trzymamy kciuki za pozytywne efekty wspólnych rozmów!

 

 

Przedsięwzięcie było nie tylko bardzo inspirującym przeżyciem dla uczestniczek, ale też podstawą do wielu refleksji biznesowych. Katarzyna Boczek (Aravel Apartments) podsumowując wyjazd stwierdziła, że był on nie tylko świetną okazją do poznania innej kultury biznesowej, ale także do zobaczenia, jak wiele ich łączy, niezależnie od różnic kulturowych. Katarzyna wróciła do Polski z przeświadczeniem, że w biznesie można być profesjonalnym, jednocześnie pozwalając sobie na swobodę i kreatywność. Natomiast Lucyna Niemiec (Intelligent Solutions Polska) utwierdziła się w przekonaniu, że BNI to bezpieczna platforma biznesowa.

Paulina Starzyńska (Stowarzyszenie OCWP) wskazuje, że w organizacji wyjazdu nieocenionym wsparciem były również inne Członkinie BNI WO-MAN – Izabela Nawrat specjalizująca się w biznesowych podróżach Bissole oraz Patrycja Jasińska i jej firma Najkli (ubezpieczenia m.in. turystyczne).

Prezeski obu Grup, BNI WO-MAN i BNI VENUS, planują spotykać się raz w miesiącu online, dzieląc się inspiracją i wsparciem. Gratulujemy nawiązanej współpracy! To pokazuje, że BNI to nie tylko globalna sieć wspierających się przedsiębiorców, ale także platforma do rozwoju międzynarodowej współpracy. 

Jeśli jesteś kobietą ze świata biznesu i chcesz odwiedzić BNI WO-MAN, dodatkowe informacje znajdziesz tutaj: https://bnipolska.pl/grupa/wo-man/